Technológia potlače – laser (gravírovanie)

Reklamné predmety sú originálnym darčekom pre klientov aj zamestnancov. V podnikaní hrajú všemožné maličkosti s logom väčšiu rolu ako by ste si mysleli. Samozrejme nie je nutné obdarovávať za každú cenu, ale darčekové predmety často pozitívne ovplyvňujú vnímanie firmy zákazníkmi aj partnermi.

Reklamné predmety vyberajte s rozmyslom a darujte veci, ktoré sú skôr praktické. Medzi také predmety môžeme zaradiť napríklad perávývrtku na víno, rôzne drevené táckydosky na krájanie, nože apod. Všetky tieto predmety je možné potlačiť laserom alebo gravírovaním, o ktorom vám v tomto článku povieme viac.

Ukážka technológie tlače - laser (gravírovanie) do dreva

Laser (gravírovanie)

Ide o techniku, ktorá nahradzuje ručné rytie do predmetov. Pomocou laseru vytvárame nápis, logo či nejaký ornament odobraním materiálu. Pôvodne rytci používali rôzne rydlá a vyryté nápisy či ornamenty mohli potom zvýrazniť rôznymi kovmi (cínom, zlatom, striebrom či meďou).

Dnes sa na rytie používa rýchly a spoľahlivý laserový lúč. Asi najpoužívanejším je druh laseru CO2, ktorý dokáže gravírovať materiály ako drevo, plast, sklo a kožu. Pri popise propagačných materiálov laserom dochádza k odpareniu vrchnej časti materiálu (pri kove a plaste cca. 0,03 mm, pri dreve sa podľa tvrdosti hĺbka pohybuje od 0,5-1,0 mm).

Laserový lúč dokáže presne vypáliť aj malé detaily loga. Farba výsledného laseru záleží na podkladovom materiáli produktu. Pri hliníkových perách býva výsledné logo bielo-strieborné, pri mosadzných do strieborno-zlatej farby a pri stainless steel je farba do šeda.

Laserové gravírovanie vyniká trvalosťou výsledku, presnosťou, rýchlosťou a flexibilitou. Nemá skoro žiadne obmedzenia a výsledkom je presný a trvalý popis, ktorý je možné odstrániť iba hrubou silou. Laserovým gravírovaním je možné vytvoriť do povrchu materiálu skoro akýkoľvek plastický ornament, nápis či logo.

Použitie

Výhody

  • nezmazateľnosť, trvalosť
  • presnosť
  • detailné spracovanie
  • odolnosť
  • bezkontaktná metóda
  • originalita

Nevýhody

  • nie je možné ovplyvniť výslednú farbu motívu
  • možnosť gravírovania iba niektorých materiálov
  • nemožnosť gravírovania do okrajov predmetu

Potlačou reklamných predmetov získate krásny darček pre svojich zamestnancov, partnerov či klientov, tak si prezrite našu ponuku.

Ak si neviete rady s výberom potlače, veľkosťou, podkladmi alebo ďalšími vecami, určite sa na nás obráťte, radi vám pomôžeme. Ako sa s nami môžete spojiť, nájdete tu.