Technológia potlače – Razba

S reklamnými predmetmi sa stretávame skoro na každom kroku. Najčastejšie ide o praktické pomôcky ako perá, diáre, predmety do kuchyne a mnoho ďalšieho. Predmety väčšinou dostávame od zamestnávateľov alebo ako darčeky k nákupu. A kto by nemal rád darčeky, že áno. Takéto predmety s potlačou sú veľmi príjemným spôsobom ako niekoho potešiť a ešte si urobiť reklamu skoro zadarmo.

Na každý reklamný predmet je vhodný trochu iný druh potlače. A my sa vám tieto druhy potlače snažíme postupne priblížiť. Dnes nás čaká razba, tak čítajte ďalej.

Ukážka technológie tlače - razba

Razba

Táto technológia vám umožňuje tlač (razbu) na kožu, koženku, papier apod. Razba funguje tak, že sa ohriata raznica, na ktorej je vytvorený požadovaný motív či logo, otlačí pri vysokej teplote a tlaku cez špeciálnu fóliu na daný reklamný predmet.

Na realizáciu tejto potlače je potrebné vyrobiť raznicu z tepelne dobre vodivého materiálu. Najčastejšie sa používajú mosadzné a horčíkové matrice.

Razba sa inak nazýva tiež sleeking, digitálna razba alebo napríklad zlatotlač. Je možné raziť s farebnou fóliou alebo bez nej. Pri tlači s fóliou sa používa zlatá, strieborná či farebná kovová fólia. Razba horúcou fóliou sa používa na zvýraznenie určitého motívu (napr. loga). Tlakom a teplom je z fólie oddelená vrstva, ktorá má byť prenesená a tá priľne na potlačovanú plochu predmetu. Tlač bez fólie sa nazýva slepotlač a najčastejšie sa používa na predmety z papieru či z kože. Motív sa vyrazí na predmet iba pomocou určitého tlaku, matrica sa nenahrieva.

Výhody a nevýhody

Nevýhodou môže byť vyššia cena pri výrobe matrice/raznice. Tá je však vykompenzovaná niekoľkonásobným použitím matrice. Potlačiť môžete teda veľmi veľa predmetov.

Výhodou je skvelý vzhľad potlačeného materiálu a trvanlivosť.

Vhodné predmety na potlač razbou:

  • Diáre
  • Kľúčenky
  • Poznámkové bloky
  • Peňaženky

Potlačou reklamných predmetov získate krásny darček pre svojich zamestnancov, partnerov či klientov, tak si prezrite našu ponuku.

Ak si neviete rady s výberom potlače, veľkostí, podkladmi alebo ďalšími vecami, určite sa na nás obráťte, radi vám pomôžeme. Ako sa s nami môžete spojiť, nájdete tu.